Evde Kumaş Temizleme İşi Yaparak Para Kazanma

Evde Kumaş Temizleme İşi

Tekstil fabrikalarında metrelerce uzunlukta kumaşlar bulunmaktadır. Fabrika ortamı olduğu için bu kumaşlar arada sırada kirlenmekteler. Fabrikadada bu işi yapacak potansiyelde işçiler olmadığı için tekstil fabrikaları bu kumaşları dikkatlice temizleyecek kişiler aramaktalar. Bu kişilerin yaptığı işi beğenirlersede uzun süreli çalışmaktalar ve çeşitli hediyeler göndermektelerdir. Ev hanımları bütün gün evde oturmaktan sıkıldığı için bu tarz işler aramaktalar. Bu zamana kadar sürekli evde paketleme işi yapan ev hanımları artık daha farklı sektörlere girmek istediklerinde dolayı evde kumaş temizleme işi herkes için cazip gelmektedir.

Evde Kumaş Temizleme Nasıl Yapılır ?

Evde kumaş temizleme işi elde kıyafet yıkar gibi değildir. Çünkü bu kumaşlar hassas olduğundan dolayı özel tekniklerle ve temizlik ürünleriyle temizlenmesi gerekmektedir. Öncelikle bu teknikleri internet üzerinden öğrenmelisiniz ve eski kirlenmiş kumaşlar üzerinde denemenizde size pratiklik kazandıracaktır. Bunun dışında kullanmanız gereken temizlik ürünlerinide yine internetten bulup sipariş etmenizi veya çalışacağınız fabrikadan talep etmeniz gerekir.

İş veren ile anlaştıktan sonra size fazlasıyla kumaşlar gelecektir. Bu kumaşları iş verenin istediği tarihe kadar dikkatlice temizlemeniz gerekiyor. Eğer kumaş zarar görür veya eksilikse iş veren sizden bunu ücretini kesecektir ve büyük ihtimalle bir daha sizinle çalışmayacaktır. Bu sebeple bu işi yaparken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Evde Kumaş Temizleme Başvuru

Evde kumaş temizleyerek para kazanmak ve evinize gelir anlamında destek olmak istiyorsanız geriye sadece başvuru yapmak kaldı. Başvurunuzu internette evde kumaş temizleme iş ilanları diye aratabilirsiniz. Oradan bulduğunuz başvuru formunu doldurarak bu işe başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten başvuru yapmak istemezseniz eğer çevrenizde bulunan veya bildiğiniz bir tekstil atölyesine veya fabrikasına giderek onlarla görüşmelisiniz. Görüşmenizde kullandığınız teknikleri ve temizlik malzemelerinden bahsetmelisinizki bu işi bildiğinizi anlasınlar.

Eğer bu işi alabilirseniz alacağınız para diğer işlerden biraz farklı olacak. Çünkü fabrikalar bu tarz işlerde günlük ücret ödemektedir. Size o gün verdikleri bütün ürünler temizlenmelidir, eğer temizlenmezse ücret kesintisi yapıyorlar. Tekstil fabrikaları bu iş için ortalama günlük 200 Türk Lirası para vermektedir. Sizde bu işte çalışarak evinize ek gelir sağlamak istiyorsanız hemen başvurunuzu yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir