Anketörlük Yaparak Para Kazanma

Büyük firmalar, şirketler, siyasi partiler her dönem merak ettikleri soruların cevaplarını halka bir şekilde sormak isterler. Bunun en kolay yolu ise anket yaptırtarak bu bilgileri öğrenmek isterler. Bunu içinde çeşitli anket firmaları ile görüşerek bu hizmeti alırlar. Anket firmalarıda sürekli anket yayınlamadığından dolayı çalıştığı kişiler genelde düzenli olmaz bu sebepten dolayı kişileri günlük veya haftalık çalıştırmaktadırlar. Eğer sizinde bu tarz bir işe ihtiyacınız var ise anketörlük yapma işini düşünmelisiniz. Sizler için bu makalemizde anketörlük yaparak para kazanmanın yolunu açıklayacağız. Anketörlük nedir ? Anketörlük İş ilanları ? Anketörlük ne kadar kazandırır gibi soruların cevabı makalede. Okumaya devam edin.

Anketörlük İşi Veren Firmalar

Anketörlük yapacaksanız eğer öncelikle anket firmaları veya çeşitli firmalar görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü bu işi bireysel olarak yapmanız oldukça zor. Öncelikle anket firmaları ile başlayalım. Ülkemizde oldukça fazla anket firmaları bulunmaktadır. Yapmanız gereken bu firmalar ile iletişime geçerek çalışmak istediğinizi söylemeniz. Eğer firmaların böyle bir ihtiyacı var ise sizinle en yakın zamanda görüşmek isteyeceklerdir. Anket firmaları kurumsal işletmeler olduğundan dolayı görüşmeye gelmeden önce sizde CV isteyeceklerdir. Bu sebepten dolayı cv hazırlamanız gerekmektedir. 

Anketörlerin Çalışma Şartları

Anketörlük mesleğinin en kötü yanı belkide çalışma ortamıdır. Çünkü bu işi yeri geldiğinde havanın en soğuk zamanında yada en sıcak zamanında saatlerce çalışmanız gerekecektir. Çünkü bu mesleğin doğası gereği sokaklarda olmanız ve rastgele geçen insanlara soru sormanız üzerine kurulmuştur. Bu şartlar sizin için sorun değil ise rahatlıkla bu işi yaparak para kazanabilirsiniz.

Anketörlük Ne Kadar Kazandırır ?

Anketörlük yaparak ne kadar para kazanacağınız tamamen sizin ne kadar çalışacağınıza bağlıdır. Önceden bahsettiğimiz gibi bu firmalar günlük veya haftalık çalıştırdığından dolayı sizleri saatlik ücret üzerinden çalıştırmaktadırlar. Mesela anket firması sizi bir bölgeye yerleştirip sabahtan akşama kadar orda durmanızı istemiyor. Örneğin bir meydanın en yoğun saatlerinde 3 saat durmanızı ve ardından işi o günlük bitirmenizi isteyebilir. Yani anlayacağınız anketörler anket başına değil çalıştığı saat üzerinden para kazanırlar.

Bahsettiğimiz şekilde farkı firmalarla aynı anda çalışırsanız bir ayda kazanacağınız para 2000 Türk Lirasını bulabilir. Eğer bu şartlar sizler için uygun ise en yakın zaman sizde bir firma ile görüşerek para kazanmaya başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir